- Részletek
- 2015. máj. 28. csütörtök, 10:56
- 1810
- vissza
2014. ÉVI KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS
Békéscsaba Városi Állatvédők Közhasznú Egyesülete (2015. 05. 26.)
2014. évi Közhasznúsági jelentés
2015. 05. 26.
Bevezető rész
Közhasznú nyilvántartásba vétel jogerős bírósági határozat száma, kelte:
PK 60.066/2000 2000. 06. 22.
Adószám: 18383128-2-04
Bankszámla számok: 53200118-11067988 Endrőd és Vidéke Takarékszövetkezet
11733003-20120849 OTP Bank
Egyesület címe: 5600 Békéscsaba, Nárcisz u. 13.
.A közhasznúsági jelentés mellékletét képezi:
- Mérleg 2014. év
- Eredmény kimutatás 2014. év
- Főkönyvi kivonat 2014. év
- A kettős könyvvitelt vezető egyéb szervezet egyszerűsített beszámolója, és közhasznúsági
melléklete 2014. év.
- Menhelyi létszám kimutatása havonkénti bontásban 2014. év
A közhasznúsági jelentés tartalmazza:
a) Számviteli beszámoló;
b) Költségvetési támogatás felhasználása;
c) Vagyon felhasználásával kapcsolatos kimutatás;
d) Cél szerinti juttatások kimutatása;
e) Központi költségvetési szervtől, az elkülönített állami pénzalaptól, a helyi önkormányzattól kapott támogatás mértéke;
f) Közhasznú szervezet vezető tisztségviselőinek nyújtott juttatások értéke, illetve összege;
g) Közhasznú tevékenység rövid tartalmi beszámolója
a) Számviteli beszámoló;
A Békéscsaba Városi Állatvédők Közhasznú Egyesülete 2014. évben könyvviteli nyilvántartásait a kettős könyvvitel szabályai szerint vezeti a többször módosított, 2000. évi C Számviteli törvényben és a 224/2000 (XII.19.) kormány rendeletben meghatározottak szerint, egyszerűsített éves beszámoló formában, mely mellékletben csatolva található meg.
Éves összes bevétel 26.171 e Ft
Éves összes ráfordítás: 24.194 e Ft
Részletezés mellékletben csatolva
b) Költségvetési támogatás;
Az egyesület a 2014.. évben az SZJA 1% felajánlásokból 8.821.203 Ft támogatásban részesült, amelyet teljes egészében a mentett állatok gyógykezelésére, élelmezésére, külső - belső parazitamentesítésére, védőoltásaik beadatására, rehabilitációjára használtunk fel.
c) Vagyon felhasználásával kapcsolatos kimutatás;
Az Egyesület vagyonát nem értékesítette, nem használta fel működési és egyéb kiadások finanszírozására.
d) Cél szerinti juttatások kimutatása;
Az Egyesület a Magyar Államtól cél szerinti juttatást nem kapott
e) Központi költségvetési szervtõl, az elkülönített állami pénzalaptól, a helyi önkormányzattól kapott támogatás mértéke;
Az Egyesület 2014. évben üzemeltetési szerződés keretében Békéscsaba Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalától 6.381.676 Ft összegben részesült.
f) Közhasznú szervezet vezetõ tisztségviselõinek nyújtott juttatások értéke, illetve összege;
Tisztségviselőink tárgyévben nem részesültek juttatásban, munkájukért semmilyen ellenszolgáltatást nem kaptak.
g) Közhasznú tevékenység rövid tartalmi beszámolója:
Egyesületünk a 2014.01.01-2014.12.31-ig terjedő időszakban az Alapszabályban meghatározottakkal összhangban az alábbi feladatokat látta el:
Általános célú feladatok:
Az egyesület célja a társadalom, a helyi közösség és az egyén közös érdekeinek kielégítésére irányuló állatvédelmi, természetvédelmi és környezetvédelmi tevékenységek ellátása.
Gyepmesteri telep, menhely üzemeltetése:
Főtevékenységünket képezi a Békéscsaba Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala tulajdonában lévő Gyepmesteri Telep és Kutyamenhely üzemeltetése, melyre 2014-ben is sikeresen pályáztunk.
Az üzemeltetés keretében ellátjuk a kötelező gyepmesteri feladatokat, a kóbor kutyák befogását, gondozását. A bekerült állatok helyhiány miatt sohasem kerülnek altatásra. Eutanázia kizárólag állatorvosi javaslatra, az állat gyógyíthatatlan sérülése, vagy betegsége esetén történt.
2014. év kezdetén az általunk üzemeltetett menhelyen 230 kutya élt, A telepre az év folyamán összesen 645 kutya került be, közülük 438 utcán kóborolva került befogásra, 203 kutyát pedig gazdája adott be a telepre. Ez utóbbi szám, 2013-hoz viszonyítva jelentős emelkedést mutat. A záró kutyalétszám 2014 december 31-én 240.
Az év során 354 kutya került itthon új gazdához, 111 pedig eredeti gazdájához került vissza Fajtamentő civil szervezetekhez, vagy más egyesülethez 2014-ben 16 kutya került, külföldön 94-en találtak gazdikra. Sok a szocializálatlan félős kutyánk, cicánk, akiket nagyon nehéz felelős gazdához juttatni.
Egyesületünknek szerződött állatorvosa volt a tavalyi évben is, aki hetente rendszeresen ellenőrizte a menhelyi kutyák egészségi állapotát, elvégezte a szükséges kezeléseket, beadta az esedékes védőoltásokat. Ennek köszönhetően a bekerülő kutyák minden esetben néhány napon belül megkapták a fertőző betegségek elleni védőoltásokat, majd a karantén idő (2 hét) leteltével a kötelező veszettség elleni oltást.
A sérülten bekerülő kutyák minden esetben sürgős orvosi ellátásban részesülnek, gyakran kerül sor csontműtétekre, daganatok eltávolítására, mert sajnos egyre több kidobott idős beteg kutyáról, cicáról kell gondoskodni.
A kóbor állatok számának csökkentése leghatékonyabban a megelőzéssel biztosítható, ezért nagyon fontosnak tartjuk, és munkánkban kiemelt szereppel bír az ivartalanítás. 2014-ben is.
Naprakész nyilvántartást vezetünk, melyben minden telepre kerülő állat fényképes azonosítással, valamennyi ismertető jegyével, a telepen kapott védőoltások, és egyéb állatorvosi kezelések bejegyzésével egyértelműen beazonosítható módon szerepel.
Egyéb tevékenységek:
- Önkéntes csapatunk különböző városi rendezvényeken népszerűsítik egyesületünket,
felhívják a lakosság figyelmét a menhely munkájára.
- Gyakran kapunk meghívást más szervezetek által kezdeményezett rendezvényeken való
részvételre.
- Legjelentősebb rendezvényünk a „Nagy állatvédős buli” volt 2014 áprilisában, mely a
Békés Megyei Kormányhivatal kezdeményezésére és támogatásával 3 város, Békés, Gyula
és Békéscsaba állatvédő szervezeteinek közös, nagysikerű bemutatkozása volt.
- Ebben az évben újra megújult a honlapunk.
- Facebook oldalunk is népszerű a felhasználók körében., már közel 15.000 az ismerősök száma. Gyakran kerül sor licitálás útján történő adomány gyűjtésre a Facebookon.
- A városban több helyen gyűjtő ládáink vannak kihelyezve, ahonnan rendszeresen hozunk el lakosság által felajánlott adományokat.
- Sokan hozzák ki a menhelyre is adományaikat.
- Több alkalommal szerveztünk sikeres adomány gyűjtést a Tescoban, hála lelkes csapatunknak.
- Vannak „állandó”, azaz rendszeresen kijáró önkéntesek, gyakran családok is kisebb gyerekekkel, akik sétáltatással teszik elviselhetőbbé kutyáink rácson belül töltött hétköznapjait.
- Mivel a telepen nincs lehetőség macskák elhelyezésére, ezt a feladatot néhány egyesületi tagunk, (Raffay Anikó és Schneider Viki) vállalta magára, akik 2014-ban is sok cicát neveltek, és adtak örökbe.
- Folyamatosan tartjuk a kapcsolatot német állatvédő szervezetekkel, akik gazdikat keresnek kutyáinknak, cicáinknak, és nem utolsó sorban jelentős anyagi támogatással segítik a munkánkat, mely nélkül nem tudnánk biztosítani gondozottjaink ellátását.
-
Fenntartás, fejlesztés
2014-ben a szűkös anyagi háttér miatt fejlesztés nem történt a menhelyen, a rendelkezésre álló pénzeszközöket a munkabéreken kívül az állatok ellátására fordítottuk.
Az egyesület a tárgyévi fizetési kötelezettségeit határidőben teljesíteni tudta, lejárt határidejű
kötelezettsége nincs. Az egyesületnek az adóhivatallal szembeni lejárt tartozása nincs.
Békéscsaba, 2015. május 26.
Dr. Árusné Dr. Juhász Györgyi
elnök
Záradék:
A közhasznúsági jelentést az egyesület közgyűlése 2015. május 26-án elfogadta.